Слідчі Нацполіції повідомили про підозру службовцям підприємства у шахрайському заволодінні державним природним газом на 230 млн грн

07.02.2022


Фігуранти підробили низку документів від імені Міністерства фінансів України, які надавали підстави АТ «Укртрансгаз» передати 43,6 млн кубічних метрів природного газу в розпорядження їхнього комерційного підприємства.  

Слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України за оперативного супроводження працівників Служби безпеки України та процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрили директора та представника комерційної структури, які намагалися заволодіти природним газом Міністерства фінансів України.

Правоохоронці встановили, що фігуранти підготували низку підроблених документів від імені Міністерства фінансів України, які подали до Акціонерного товариства «Укртрансгаз». Відповідно до фальшивої документації товариство з обмеженою відповідальністю мало право зберігати та розпоряджатися 43,6 млн м3 природного газу, який обліковувався на рахунку зберігання Міністерства фінансів України. Таким чином зловмисники намагалися привласнити державний газ на 230 мільйонів гривень.

Слідчі Нацполіції повідомили про підозру фігурантам у вчиненні ними правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 2 ст. 15 Кримінального кодексу України. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12-ти років з конфіскацією майна.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. 

Досудове розслідування триває. Слідчі Головного слідчого управління проводять подальші процесуальні заходи для встановлення усіх фігурантів протиправної діяльності.

 

Управління комунікації Національної поліції України 

(за матеріалами Головного слідчого управління) 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал