Понад 13 тисяч протоколів за вчинення адмінкорупції склали співробітники ДСР на чиновників у 2021 році

28.01.2022


Серед порушників - чиновники обласних та районних адміністрацій, облміськрайрад, центральних органів виконавчої влади, судових органів та правоохоронних підрозділів. 

Відповідно до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», Національну поліцію віднесено до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, а Департамент стратегічних розслідувань залишається єдиним підрозділом, який наділений правом складати адміністративні протоколи про правопорушення. Відтак співробітники підрозділу не тільки затримують посадовців на хабарях, але і контролюють дотримання законодавства у сфері запобігання корупції.

Упродовж 2021 року поліцейські склали та направили до суду щодо посадовців та службовців 13 557 тисяч протоколів про порушення антикорупційного законодавства. Динаміка кількості матеріалів, складених та скерованих до суду, у порівнянні з минулими роками постійно зростає.

Серед порушників - чиновники обласних та районних адміністрацій, облміськрайрад, центральних органів виконавчої влади, судових органів та правоохоронних підрозділів. Так, до прикладу, щодо працівників суду складено 466 протоколів, а посадових осіб районних, міських та обласних рад – 1705.

Більшість адміністративних протоколів співробітники Департаменту та його теруправлінь склали за порушення суб’єктами декларування вимог фінансового контролю та вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. 

Крім того, за порушення законодавства у сфері запобігання корупції передбачена і кримінальна відповідальність. За матеріалами Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції було відкрито 107 кримінальних проваджень.

 

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал