Перешкоджання діяльності та погроза або насильство щодо журналістів: Національна поліція України повідомила про підозру 64 особам

20.01.2022


Загалом зареєстровано 189 кримінальних проваджень, із них 38 скеровано до суду. Найбільше випадків протиправних дій відносно журналістів зафіксовано у Києві, Одеській, Львівській, Харківській та Київській областях.

Національна поліція України постійно приділяє увагу попередженню та розслідуванню злочинів, пов’язаних із перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів.

Захист журналістів є одним із напрямків діяльності департаменту захисту інтересів суспільства і держави, а у Головному слідчому управлінні визначені слідчі, які здійснюють контроль за належним розслідуванням розпочатих кримінальних проваджень цієї категорії.

Із зареєстрованих станом на грудень 2021 року 189 кримінальних проваджень більшість розпочаті за фактами перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. На другому місці - погроза або насильство щодо журналістів. При цьому найбільше випадків протиправних дій відносно представників засобів масової інформації зафіксовано у Києві, Одеській, Львівській, Харківській та Київській областях. Загалом 64-м особам повідомлено про підозру, а до суду вже направлено 38 обвинувальних актів.

Для того, аби попереджати випадки протиправних дій відносно журналістів, Національна поліція України налагодила співпрацю із творчими спілками та об’єднаннями. Також представники поліції беруть участь у громадських слуханнях з питань захисту журналістів, де, зокрема, обговорюється питання розслідування кримінальних проваджень за фактами перешкоджання або погроз чи насильства відносно журналістів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Нацполіція направила до суду 29 кримінальних проваджень за злочинами проти журналістів.

 

Управління комунікації

Національної поліції України

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал