З початку року до поліції Краматорська звернулось 64 ошуканих шахраями громадян

28.03.2018


Користуючись надмірною довірливістю людей, зловмисники відбирають у них останні збереження. За три місяці цього року вони збільшили свій рахунок на 700 тисяч гривень.

Аферисти не цураються жодних засобів незаконно підзаробити і в якості мети обирають людину, яка більше за всіх здатна довіритися та піти на поводу у зловмисників. Наразі існує безліч видів шахрайства, але серед них є вже й “класичні”, які любителі легкої здобичі користуються раз від разу, і на жаль, все одно знаходяться громадяни, які стають їхніми жертвами.

Тільки від початку цього року відкрито 64 кримінальних проваджень за ст. 190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України, адже на руку шахраїв добре «грають» поспішність та розгубленість самих постраждалих, які в паніці поспішають виконувати всі умови та прохання аферистів.

Серед розповсюджених видів злочину залишаються покупка через Інтернет, операції з банківськими картками та рахунками, а також порятунок близьких родичів від тюрми.

Так нещодавно на гачок аферистів потрапила 79 – річна мешканка Краматорська, яка віддала незнайомцям дві тисячі доларів «За порятунок сина». Під час телефонної розмови з ранку, чоловічий голос сповістив пенсіонерці, що її сина затримали працівники поліції за скоєння дорожньо-транспортної пригоди. За «вирішення» проблеми матері запропонували розрахуватися грошима.

Пенсіонерка повідомила, що у неї є 2 тисячі доларів і сама запропонувала негайно їх віддати, назвавши зловмиснику свою адресу проживання. Через деякий час потерпіла винесла гроші та віддала невідомому чоловіку, який на неї чекав. Лише згодом вона зателефонувала своєму синові, аби дізнатися, чи вирішилося питання з його затриманням. Лише тоді вона зрозуміла, що її ошукали.

Інший мешканець Краматорська став жертвою Інтернет шахраїв коли вирішив купити автомобіль. За  порадою він звернувся до свого друга, який порадив відповідний сайт. Чоловік перерахував 26 тисяч гривень завдатку і почав чекати на свою автівку. Згодом йому зателефонували і повідомили , що в дорозі  автомобіль зламався і потрібно оплатити послуги автосервіс. Покупець наскільки був засліплений своєю мрією, що погодився й на цю пропозицію. Коли шахраї зрозуміли, що більше отримати з "клієнта" вже не зможуть, то просто обірвали із ним всі зв'язки.

Крім того шахраї змусили 24-річну жительку Краматорська відкрити доступ до її банківського рахунку, представившись кіберполіцією. Дівчина розповіла, що намагалася продати через інтернет-магазин  дитяче автокрісло. Знайшовся покупець, який по телефону попросив номер банківської карти для перерахунку грошей.

Після того, як шахраї отримали бажану інформацію,  краматорчанці почали надходити повідомлення, що хтось намагався скористатися її рахунком. Дівчина  відразу зателефонувала в банк і заблокувала картку.

Однак це не зупинило зловмисників.  Вони подзвонили жінці, представилися кіберполіцією та наказали терміново розблокувати картку, що вона і зробила. В результаті з рахунку потерпілої зникло майже 3  тисячі гривень.

За всіма фактами поліцією Краматорська відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України "Шахрайство".

Шановні громадяни! Лише ваша власна спостережливість та обізнаність допоможуть вам не тільки не стати жертвами шахраїв, а навпаки – не дадуть зловмисникам жодного шансу збагатитися за ваш рахунок. Але,  якщо ви все-таки потрапили на гачок аферистів або відносно вас намагалися застосувати шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до поліції.

Дружківське відділення

Краматорського відділу поліції Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал