У Краматорському райуправлінні поліції впроваджується система «Custody Records»

09.11.2021


З метою визначення рівня готовності до впровадження «Custody Records» Краматорське райуправління поліції відвідали представники Уповноваженого Верховної Ради України та Нацполіції України з прав людини, міжнародні партнери.

«Custody Records» спрямована на забезпечення контролю за дотриманням прав і свобод затриманих осіб, а також захист прав поліцейських від неправдивих звинувачень у неправомірних діях щодо затриманих осіб.

Проєкт включає в себе роботу інспекторів з дотримання прав людини, електронну базу, належні умови тримання, нормативно врегульовані процедури та ефективний зовнішній контроль та відеофіксацію дій в режимі 24/7.

У заході взяли участь представник Уповноваженого з дотримання прав жителів  Донецької та Луганської областей Костянтин Черніков, заступник начальника управління - начальник відділу з дотримання прав жителів Луганської області Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях,  радниця/тренерка з питань кримінальних розслідувань  Консультативної місії ЄС в Києві Мілісса Теернстра (Нідерланди), радник/тренер із питань верховенства права Ніколай Начов (Болгарія),  експерт з тренінгів Консультативної місії ЄС Василь Боднарюк, старший інспектор з особливих доручень УДПЛ НПУ Сергій Сидоров, начальник Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області Станіслав Загурський, а також депутат Краматорської міськради та директорка ДРУ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Донбас» Світлана Фоміна, депутат Краматорської міськради та голова ГФ «Зооварта Друг» Наталя Тітомир,

Представник Управління дотримання прав людини НПУ презентував присутнім переваги системи, націленої на запобігання порушенню прав людини в поліцейських підрозділах.

«Впроваджуючи систему «Custody Records» ми вдосконалюємо стандарти захисту прав поліцейських та затриманих осіб. Ми змінюємо філософію затримання, шляхом прозорої фіксації етапів перебування затриманого під контролем поліції. Наразі до впровадження системи вже підготовлений ізолятор тимчасового тримання у Краматорську», - розповів Сергій Сидоров.

Система фіксує всі дії осіб, які перебувають в підрозділі поліції, здійснює дистанційний зовнішній контроль, а також включає в себе обов’язкове інтерв’ю затриманої особи та поліцейського. Повна фіксація дій затриманого в режимі онлайн дає змогу спостерігати що відбувається із затриманою особою та дистанційно аналізувати роботу самих поліцейських. Крім того, до складових елементів проєкту входить унеможливлення контактів з особами, які не мають на це повноважень.

Станіслав Загурський зауважив, що проводяться заключні роботи щодо підготовки приміщень Краматорського райуправління поліції згідно з розробленими стандартами для встановлення необхідного обладнання «Custody Records».

«Впровадження системи є великим кроком для реалізації та дотриманні прав людини в роботі поліції. Ми здійснюємо всі необхідні заходи для швидкої реалізації проєкту», - розповів начальник Краматорського РУП Станіслав Загурський.

В свою чергу Світлана Фоміна зазначила, що ця система є невід’ємною частиною для прозорої роботи поліції та дотримання прав як затриманих осіб так і правоохоронців. «Вражає сам проєкт та готовність поліції Краматорська до роботи в нових умовах. Ми побачили скільки вже зроблено для того, аби система «Custody Records» запрацювала у Краматорському райуправлінні поліції і ми готові надати необхідну допомогу для реалізації цього проєкту», - розповіла Світлана Фоміна. 

Наприкінці зустрічі Станіслав Загурський продемонстрував гостям приміщення, в яких проводяться роботи для встановлення нової системи контролю. Також делегація відвідала в місті Дружківка відділ поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області де також тривають підготовчі роботи для впровадження «Custody Records».

 

Краматорське районне управління поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал