Відділ криміналістичного забезпечення поліції Донеччини отримав від Консультативної місії ЄС нове обладнання

21.06.2021


Європейські партнери передали криміналістам устаткування для виявлення та збору доказів, зокрема новий високочутливий реагент для пошуку замитих слідів крові. Міжнародна технічна допомога покращить спроможності поліцейських та ефективність кримінальних розслідувань.

Участь у заході взяли заступник начальника Головного управління Нацполіції в Донецькій області-начальник слідчого управління Сергій Беседа, радник і тренер з кримінальних розслідувань КМЄС Георг Партенхаймер, старша радниця з питань загальної правоохоронної діяльності Карла Коста та начальниця відділу криміналістичного забезпечення Катерина Оніпенко.

Відділи криміналістичного забезпечення є ключовими суб’єктами під час огляду місця події. Нове обладнання дасть змогу криміналістам покращити процеси виявлення, збору і транспортування доказів відповідно до кращих європейських практик.

Так, продукт Bluestar@Forensic дає змогу знаходити на місці злочину плями крові, які були змито, витерто або які є невидимими для неозброєного ока. При цьому реагент не змінює характеристики крові та ДНК, що дає змогу використовувати зразки для подальшого дослідження. Цей препарат є незамінним при розслідуванні резонансних тяжких злочинів.

Крім того, поліцейські отримали потужні портативні освітлювачі, які дають видимість до 250 м, та інше сучасне устаткування.

Передача техніки відбулася у межах проєкту «Посилення операційного потенціалу партнерів в зоні відповідальності регіонального представництва КМЄС в Маріуполі».

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета