Арсен Аваков: Питання з недобудовами потребує комплексного вирішення по всій державі, а не лише в столиці

11.11.2020


Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що питання незаконних забудов потребує спільних зусиль депутатського корпусу, профільних міністерств, Київської міської державної адміністрації, обласних адміністрацій в регіонах та правоохоронних органів.

Про це він сказав на спільній нараді представників житлових комплексів – постраждалих інвесторів об’єктів незавершеного житлового будівництва, які стали заручниками афери, так званої "піраміди Укрогруп", Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції та Національної поліції.

«Масштаби цієї біди просто вражають, а кількість постраждалих інвесторів налічує десятки тисяч. Лише у вказаній шахрайській будівельній схемі заручниками стали понад десять тисяч громадян, а недобудованими та не введеними в експлуатацію залишились більше сорока житлових комплексів», - сказав Арсен Аваков. 

Для вирішення цих проблем при Кабінеті міністрів України була створена Міжвідомча робоча група, до складу якої входять народні депутати від усіх депутатських фракцій та груп у Верховній Раді, представники Міністерств розвитку громад та територій, юстиції, внутрішніх справ, Національної поліції, Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та КМДА.

Співголовами Міжвідомчої робочої групи є перший заступник міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський та заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
Міністр зазначив, що є позитивні напрацювання з початку роботи врегулювання проблем вкладників банку «Аркада», тому сподівання допомогти спільними зусиллями інвесторам отримати своє законне житло є цілком оптимістичними та реальними.

Заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко визначив одним із першочергових завдань - необхідності створення нової законодавчої бази, яка унеможливить шахрайство із забудовами, вирішить проблему гарантування захисту інвесторам вкладених  у будівництво коштів та встановить дієвий механізм добудови незавершених об’єктів. Нагальною є також потреба формування «дорожньої карти» для тих проблемних об’єктів, які вже існують в Україні.

Заступник Голови Національної поліції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе поінформував присутніх про стан та перспективи досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами злочинної діяльності службових осіб групи компаній  «Укогруп», підконтрольних Войцехівському.

Народний депутат України Олена Шуляк запевнила у підтримці народними депутатами ініціативи щодо, насамперед, нормативного врегулювання тих прогалин у законодавстві, які дозволили недобросовісним забудовникам створювати шахрайські піраміди, безконтрольно використовуючи наявні фінансові інструменти та кошти інвесторів у власних інтересах.

Заступник Міністра юстиції Андрій Гайченко зазначив, що основним завданням для міністерства лишається встановлення постійного контролю та моніторингу державного реєстру речових прав на нерухоме майно з метою недопущення реєстраційних дій відповідних суб’єктів стосовно окремих об’єктів нерухомості в житлових недобудовах.
За підсумками наради вирішили напрацювати «дорожню карту» для вирішення проблем добудови по кожному об’єкту незавершеного житлового будівництва, ініціювати проведення зустрічі з керівництвом КМДА, Міністерства розвитку громад та територій та Міністерства юстиції.

Нагадаємо, раніше заступник міністра Антон Геращенко заявив, що вже найближчим часом нові забудовники візьмуть на себе зобов’язання щодо добудов ЖК «Аркади». 

Довідково: "Піраміда Укрогруп" - афера забудовника  Анатолія Войцеховського.За даними правоохоронних органів, його компанії під різними назвами, найбільш відома з яких "Укогруп", понад десять років працювали на столичному ринку.  "Укогруп" залишила по собі 15 тис. постраждалих та понад 40 незаконно збудованих або недобудованих ЖК. Будинки, за даними правоохоронців, зводили, як правило, без жодних дозвільних документів, на самовільно захопленій землі, з порушенням вимог безпеки. "Київміськбуд" добудовувати ці будинки відмовився. Близько десятки будинків - під арештом. Частину будинків зневірені інвестори добудовують самотужки, створюючи спеціальні кооперативи.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал