МВС підтримує всі ініціативи, які допомагають реалізувати гендерну політику в секторі безпеки, - Катерина Павліченко

28.10.2020


Сьогодні Україна отримала новий Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Уряд підписав відповідний документ на період до 2025 року. 

«МВС підтримує всі державні та міжнародні ідеї, програми, концепції, які допомагають утвердити інституційний механізм з реалізації гендерної політики в секторі безпеки та оборони, збільшити участь жінок у миротворчих процесах, а також у прийнятті управлінських рішень», - зазначила Катерина Павліченко.

 

Заступниця міністра внутрішніх справ додала, що МВС є виконавцем 29 заходів Національного плану дій 1325 до 2020 року, у 12 з яких є головним виконавцем.

МВС одним із перших у державі розробило та затвердило відомчий план заходів з реалізації гендерної політики на період до 2021 року, а також систему моніторингу та оцінки його виконання», - наголосила Катерина Павліченко. 

 

 

В рамках реалізації Національного плану дій 1325 до 2020 року МВС зроблено:

- посилено інституційну спроможність з метою впровадження гендерного орієнтованого наскрізного підходу у діяльність відповідних підрозділів та центральних органів виконавчої влади МВС;

- забезпечено належну підготовку та інформування працівників та особового складу МВС та ЦОВВ з метою підвищення рівня їх обізнаності та впровадження гендерного підходу у практичну діяльність;

- проведено відповідну роботу щодо удосконалення ряду нормативно-правових актів з метою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

- забезпечено проведення ряду досліджень, що дозволили вивчити поточну ситуацію в секторі безпеки з метою побудови інклюзивного підходу в роботі.

«Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» є знаковим документом та ключовим джерелом ідейної підтримки для впровадження гендерної рівності у всьому світі, оскільки вона вперше пов’язує досвід жінок у конфлікті з програмою дій з питань міжнародного миру та безпеки», - підкреслила Катерина Павліченко.

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал