Краматорчанин перерахував шахраям 28 000 гривень – поліція проводить розслідування

11.09.2020


Запам’ятайте, що аферисти можуть вивести кошти з платіжної карти особи лише після того, як дізнаються від жертви основні реквізити карти (номер, термін дії, CVV-код).  

Чоловік отримав дзвінок від «служби безпеки банку» з повідомленням про те, що сторонні особи намагаються зняти кошти з його рахунку. Аби убезпечити кошти, їх необхідно було перерахувати на вказаний рахунок. Потерпілий так і зробив. Однак назад на рахунок власника 28 000 гривень не повернулися.

За вказаним фактом поліцією, під процесуальним ке6рівництвом прокуратури, розпочато досудове розслідування за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Зазначимо, що менеджери банків не питають у клієнтів паролі і цифри на зворотному боці картки (це CVV-коди, які шахраї називають нібито «номером відділення»), залишок по рахунку, в якому банку ви обслуговуєтеся, цифри з тих, хто прийшов SMS. Ця інформація доступна тільки власнику рахунку/картки і не підлягає розголошенню. 

Декілька порад аби вберегти себе від втрати коштів з банківського рахунку:

- встановіть низькі добові ліміти на суму і кількість операцій. Це максимально знизить ризики великих грошових втрат у разі шахрайських дій;

- не повідомляйте своїх особистих даних по картці (номер, термін дії, CVV-код)

- якщо Ви отримали дзвінок чи смс-повідомлення від «співробітника банку» (служба безпеки чи оператор) з попередженням про «проблеми з рахунком» чи інші негаразди. Не спілкуйтеся далі і не передзвонюйте на вказані в смс номери, подзвоніть для уточнення ситуації лише на гарячу лінію Вашого банку.

Якщо ви чи ваші знайомі все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно звертайтесь до поліції за телефоном "102".

 

Краматорського відділ поліції

Донецької області

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета