Поліція встановлює особу зловмисника, який ошукав краматорчанина майже на 79 тисяч гривень

04.09.2020


Керуючись бажанням вигідно придбати автомобіль, чоловік став жертвою шахрая. Поліцією розпочато досудове розслідування.

Бажаючи вигідно купити автомобіль «Chevrolet», чоловік знайшов підходящу пропозицію на сайті купівлі-продажу. Домовившись з «продавцем» про угоду, він сплатив 78 300 гривень, однак пізніше з потерпілого вимагали доплату у розмірі ще 20 тисяч гривень. Після чого краматорчанин вирішив звернутися до поліції, а от продавець на зв’язок більше не вийшов.

За фактами шахрайських дій поліцією, під процесуальним керівництвом прокуратури, розпочато досудове розслідування за ст. 190 Кримінального кодексу України.

На що необхідно завжди звертати увагу в першу чергу тим, хто віддає перевагу інтернет-шопінгу:

- репутація продавця. Сьогодні існує безліч сайтів з «чорними списками» як пролдавців так і покупців по яким можна виявити шахраїв (часто перевіряють за номером телефону, рахунку для переказу грошей та ПІБ). Крім того покупець може отримати інформацію про дійсного власником (продавцем) товару лише за наявності реальних контактних даних (адреса, телефон, вид господарської діяльності). Якщо ця інформація доступна, в такому випадку можно перевірити його наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на сайті https://usr.minjust.gov.ua/.

- оплата товару та його доставка. В жодному разі не перераховуйте всю суму наперед та не робіть значну передплату! Здійснюйте оплату по факту отримання товару, після його огляду та перевірки.

Якщо все ж таки Ви стали жертвою шахраїв – звертайтесь до найближчого відділу поліції або дзвоніть на номер «102».

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета