Уповноважені підрозділи з гендерної політики створені в усіх ЦОВВ системи МВС, - Катерина Павліченко

31.08.2020


Заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко взяла участь у круглому столі «Законодавче забезпечення впровадження державної політики гендерної рівності в секторі безпеки і оборони: можливості посилення гендерного інтегрування».

Катерина Павліченко розповіла про досягнення МВС у напрямку формування гендерної політики.

«Впродовж кількох минулих років ґендерна політика стала одним із наших державних пріоритетів. Ми не просто говоримо про необхідність запровадження принципу рівних прав жінок і чоловіків, але й наповнюємо цю роботу реальним змістом.  МВС є одним із перших відомств, де в апараті створено уповноважений підрозділ з дотримання гендерної рівності, внесені зміни до функціональних обов’язків керівників всіх рівнів органів системи МВС у частині дотримання принципу рівних прав та обов'язків жінок і чоловіків. Крім того, спільно з Національною академією внутрішніх справ розроблені та включені до щорічних планів службової підготовки поліцейських, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту лекційні матеріали щодо загальних засад впровадження гендерної рівності», - наголосила заступниця міністра.

Окремо вона відзначила розширення можливості участі жінок у миротворчих місіях. Станом на 1 серпня 2020 року у миротворчих операціях беруть 28 осіб, 3 з них – жінки.

«Безперечно важливим є здійснення контролю за реалізацією політики гендерної рівності, дотриманням національного законодавства відповідними органами державної виконавчої влади в секторі безпеки», - зазначила Катерина Павліченко.

Заступниця міністра заявила, що здійснюється постійний моніторинг дотримання гендерної рівності, в тому числі проведено аналіз нормативно-правових актів та дисциплінарних статутів, які регулюють питання механізму реагування, розслідування та притягнення до дисциплінарної відповідальності за вчинення дискримінаційних дій та сексуальних домагань.

«МВС за підтримки Офісу ООН Жінки в Україні провело аналіз нормативно-правових актів та дисциплінарних статутів поліцейських, військовослужбовців, та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту на предмет наявності положень про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб за вчинення проявів дискримінації за ознакою статі та сексуальних домагань на робочому місці. Ми повністю готові надати свої пропозиції для створення уніфікованої інструкції розгляду службових розслідувань такого характеру», - додала начальниця відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС Ольга Перунова.

Департамент комунікації МВС України

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета