Підготовка поліцейських офіцерів громади: як це відбувається

14.07.2020


У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ триває підготовкаполіцейських офіцерів громади. Наразі 122 правоохоронця із 16 областей України опановують відповідні теоретичні знання та практичні навички. Яким був перший тиждень навчання для майбутніх українських «шерифів»? Про це наш фоторепортаж.

Відповідно до навчально-тематичного плану спеціалізації курс охоплює 20 дисциплін.Це в першу чергу формування практичних навичок, опанування специфіки діяльності безпосередньо у сільській місцевості, а також вивчення напряму CommunityPolicing – налагодження зв’язку з місцевим населенням та підтримання високого індексу довіри з боку населення.

Навчання проходить у форматі бінарних та тренінгових занять.

Щодня слухачі відпрацьовують практичні навички стрільби.

До навчального процесу залучені найкращі інструктори, які пройшли відбір та відповідну підготовку. Не мало важливим є те, що своїм досвідом зі слухачами на заняттях діляться діючі поліцейські офіцери громади, які вже більше року працюють в ОТГ.

Також продовжуються навчання з удосконалення навичок керування автомобілем.

Начальник відділення первинної професійної підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації ННІ ЗНПК ДДУВС підполковник поліції Олексій Мамчій розповів, що цього разу навчальна програма ще більш насичена та інтенсивна, велика увага приділятиметься практичній складовій.

«Особливістю четвертої хвилі поліцейських офіцерів громади є те, що цього разу на навчання до Дніпра приїхали правоохоронці з різних куточків України. Підготовка фахівців для 16 областей – це своєрідний рекорд для нашого навчального закладу. Маємо надію, щоотримані тут знання та практичні навички випускники четвертої хвилі зможуть успішно реалізовувати у своїх територіальних громадах, створюючи безпечне середовищета надаючи якісні поліцейські послуги», - зазначив Олексій Мамчій.

Інспекторка з ювенальної превенції Веселівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області майор поліції Наталя Лубянавважає, що програма «Поліцейський офіцер громади» допоможе правоохоронцям стати ближчими до людей, зрозуміти їхні потреби, вникнути у проблеми.

«Поліцейський має змінити статус «чужий» на «свій»,щобидати можливість населенню відчувати впевненість і безпеку.  І ми тут задля того, щоби навчитисяцій новій формі комунікації, інтеграції поліції у суспільство», –  переконана слухачка.

У старшого дільничного офіцера поліції Житомирського ВП ГУНП в Житомирській областімайора поліції Володимира Свірчевськоговраження про проект та навчання також позитивні.

«Загалом навчається цікаво.Кожен день ми отримуємо нові знання та навички. Розбираємо на прикладі конкретних змодельованих ситуаційспірні моменти в чинному законодавстві. Відчуваю,  що стаю досконалішим у вогневій і тактичній підготовці, намагаюсядовести всі рухи до автоматизму», – розповів Володимир Свірчевський.

Нагадаємо, пілотний проект «Поліцейськийофіцергромади» стартував у ДДУВС 16 лютого 2019 року. За цей час 137 правоохоронцівуспішнозакінчилинавчання за цієюпрограмою, 122 наразі проходять навчання.

Відділення зв’язків з громадськістю ДДУВС

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета