Поліцейські радять громадянам бути пильними під час продажу чи купівлі товару в інтернеті

22.05.2020


За минулу добу двоє краматорчан втратили понад 36 тисяч гривень зробивши замовлення в інтернеті. Поліцією за фактами шахрайських дій розпочато досудове розслідування.

Краматорчанин через сайт купівлі-продажу  вирішив придбати два велосипеди. Зв’язавшись з «продавцем», домовився про купівлю на умовах повної передплати. Потерпілий переказав на вказаний рахунок 34 тисячі гривень та чекав на отримання своїх двох велосипедів. Однак на зв’язок продавець-аферист більше не вийшов, а ні товар, а ні грошей чоловік не отримав.

Жертвою аналогічної шахрайської схеми стала 38-річна жінка, яка хотіла придбати швейну машинку. Вона перерахувала на рахунок «продавця» 2 400 гривень. Але замовлення не отримала.

За обома фактами відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

В умовах карантину через певні обмеження особливої актуальності набуває купівля-продаж товарів через інтернет. Робити он-лайн покупки, а не бігати по магазинах, сьогодні воліють все більше людей. Такий вид торгівлі має низку переваг, зокрема значно економить, час, сили та гроші покупця. Але для шахраїв це платформа для злочинного заробітку.

Якщо все ж таки Ви стали жертвою шахраїв – звертайтесь до найближчого відділу поліції або дзвоніть на номер «102».

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета