Більше сотні зниклих дітей розшукала поліція Донеччини з початку року

24.03.2020


94% зниклих хлопчиків і дівчат було знайдено упродовж доби. Завдяки швидким діям поліцейських з дітьми не сталося біди. На сьогодні місцезнаходження всіх зниклих неповнолітніх встановлено. Поліція продовжує пильнувати за безпекою дітей під час карантину.

За два місяці 2020 року поліція отримала 102 повідомлення про зникнення дітей. Серед найчастіших причин, через які неповнолітні залишали дім - сварки з рідними і бажання «погуляти» і розважитися без нагляду дорослих.

При кожному зникненні дитини поліція розгортає комплекс пошукових дій. День або ніч - співробітники ювенальної превенції підіймаються на пошуки. Поліцейські встановлюють коло спілкування неповнолітнього мандрівника, опитують працівників на вокзалах, в магазинах, переглядають записи відеокамер.

До заходів залучаються автомобільні і піші патрулі, громадськість та ЗМІ. Зниклу дитину шукають десятки людей.

Це дозволяє якомога швидше знайти зниклого. Майже всі діти були розшукані у перші 24 години після отримання виклику.

Усього кілька годин знадобилося поліцейським, щоб повернути додому двох сестер. 15-річні дівчатка з м.Білозерського пішли на прогулянку з подружкою, у якої збиралися заночувати та зникли на дві доби. Як виявилося, втікачки поїхали до сусіднього Краматорська розважатися, а телефони вимкнули, щоб бабуся «не набридала». І це в період карантину, коли є ризик зараження.

Іноді масштабні пошуки спрацьовують так, що дитина, побачивши, скільки людей хвилюються через неї, сама повертається додому.

Так було з 15-річним хлопцем з Краматорська, який пішов з дому. Близько доби поліція шукала втікача, встановлювала осіб, з якими він міг контактувати, а фото підлітка дивилося з оголошень в соцмережах і громадських місцях. Зрозумівши, що його розшукують, юнак вийшов на зв'язок з поліцейськими.

Вберегти юних мандрівників від біди допомагає співпраця населенням. Завдяки небайдужості донеччанки поліцейським вдалося повернути додому цілою та неушкодженою неповнолітню жительку Житомира, яка проїхала пів України та опинилася в прифронтовому регіоні.

З усіма розшуканими та їхніми рідними поліцейські ювенальної превенції провели профілактичну роботу.

Якщо ви побачили дитину саму без супроводу дорослих, особливо у темну пору доби, телефонуйте 102.

  •  
  •  
  •  

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета