Поліцейські Олександрівки проводять акцію для пішоходів

13.02.2020


В осінньо-зимовий період зростає кількість дорожньо-транспортних пригод, у тому числі і за участю та з вини пішоходів. Поліцейські Олександрівського відділення поліції з метою інформування населення проводять акцію «Будь відповідальним! Познач себе на дорозі!».

Основними причинами цих аварій є скорочення світлового дня, перехід в невстановленому місті, несподіваний вихід на проїжджу частину, перебування у нетверезому стані, погіршення погодних умов, а також недостатня видимість на автодорогах.

Саме для того, щоб водії могли вчасно помітити пішоходів на дорозі в темний час доби або в умовах недостатньої видимості, заради  своєї безпеки пішоходи зобов'язані вжити заходів для позначення себе на дорозі.

Для створення умов безпечного руху вони можуть використати як елементи свого одягу, так і предмети, які несуть з собою. Ризик потрапити в небезпеку на дорозі зменшується в рази, якщо речі зі світловідбивними елементами.

Особливо важливо забезпечити таким одягом дітей.

При русі з ближнім світлом фар відстань збільшується з 25-40 метрів до 130-140 метрів, а при русі з дальнім світлом – відстань збільшується до 400 метрів. При застосуванні світловідбивного елементу ризик наїзду на пішохода знижується в 6-8 разів!

Ось кілька порад пішоходам від співробітників сектору реагування патрульної поліції Олександрівського відділення поліції:

 - пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку;

- за межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів;

- у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху;

- пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

- якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше трьох смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки;

- перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета