ПОЛІЦЕЙСЬКІ ДОНЕЧЧИНИ РОЗШУКАЛИ ВСІХ ЗНИКЛИХ ДІТЕЙ

28.01.2020


96% з понад 900 зниклих хлопців і дівчат були повернені додому упродовж доби. Відповідальність для недбалих батьків, попередження булінгу, створення шкільних служб порозуміння – упродовж 2019 року про безпеку дітей піклувалися поліцейські ювенальної превенції регіону.

Серед них факторів, які загрожують безпеці малечі, – складні життєві умови, в яких перебувають діти, байдужість батьків до проблем неповнолітніх, міжособистісні конфлікти однолітків. Протягом 2019 року поліція не тільки рятувала дітей від небезпеки, але й навчала, як убезпечитися в різних ситуаціях. Поліцейські провели для малечі та підлітків майже 2 тисячі превентивних заходів.

Знайдені живими та неушкодженими

У 2019 році до поліції Донецької області надійшло 934 повідомлення про зникнення дітей. Майже всіх зниклих поліцейські розшукали та повернули до рідних упродовж доби. Як виявилось, близько 150 втікачів залишають місце мешкання не вперше. На вулицях з різних причин опиняються переважно13-15-річні підлітки. За кількістю їм мало поступається малеча віком до 9 років, яка часто просто губиться.

Стоп булінг

Залишається нагальною і проблема булінгу (цькування) серед дітей. Упродовж року інспектори ювенальної превенції склали 14 протоколів за ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Коли доводиться захищати малечу від найрідніших

Одним з напрямків роботи працівників ювенальної превенції поліції області є виявлення сімей, які опинилися в складній життєвій ситуації. Наразі на обліку перебувають близько таких 600 родин, у них виховується 1147 дітей. Поліцейські в тандемі з працівниками соцслужб здійснюють профілактичну роботу з метою покращення умов життя неповнолітніх. Адже, на жаль, не всі батьки піклуються про власних дітей.

Понад 3 тисячі осіб притягнуто до відповідальності за невиконання батьківських обов’язків. За домашнє насильство відносно дітей складено 79 адмінпротоколів. А до центрів соціально-психологічної реабілітації було направлено більше 200 дітей, які потребували допомоги.

Споювання підлітків – під забороною

Поліція викрила 437 порушників антиалкогольного законодавства, які продавали дітям спиртні напої, тютюнові вироби. За матеріалами поліцейських Державною фіскальною службою анульовано 75 ліцензій, на власників торгівельних закладів накладено фінансових санкцій на суму понад 1,5 млн гривень.

Врегулювання конфліктів

Осередками надання ефективної допомоги дітям стали шкільні служби порозуміння, робота яких спрямована на вирішення конфліктів серед однолітків мирним шляхом. Сьогодні на території Донецької області діють 63 таких служби.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета