З початку року 22 краматорчанина притягнуто до відповідальності за домашнє насильство

14.01.2020


Нагадаємо, що за  насильство в сім’ї передбачена як адміністративна так і кримінальна відповідальність.

Одна з основних причин агресивної поведінки кривдника в родині є зловживання спиртними напоями.  За добу поліцейські Краматорська отримують, в середньому, від 4 до 8 повідомлень про насильство в сім’ї. І це не обов’язково чоловік б’є дружину, як звикли всі вважати. Надходять повідомлення про те, що діти ображають батьків чи навпаки, сварки з родичами, інколи, що дружина на дає спокою чоловіку з яким вже розірвано шлюб.

Так ввечері  працівники краматорської групи реагування на факти домашнього насильства отримали чергове повідомлення про сварку в родині. Заявниця повідомила, що її чоловік у стані алкогольного сп’яніння вибиває двері до квартири та лається. З жінкою вдома знаходиться 3-річна дитина.

На місці інспектори групи реагування заспокоїли заявницю, писати заяву аби притягнути свого чоловіка до відповідальності вона відмовилась. Однак поліцейські оцінивши всі існуючі ризики в даній ситуації та наявність маленької дитини, яка в той момент була дуже налякана, склали на кривдника адміністративний протокол за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення домашнього насильства. Крім того інспектори групи реагування винесли чоловіку терміновий заборонний припис на добу. А самого кривдника через його агресивну поведінку правоохоронці доставили до відділу поліції.

Поліцейські звертаються до краматорчан не замовчувати про випадки домашнього насильства, особливо коли в родині є діти. Саме вони найбільше страждають від конфліктів батьків.

Нагадаємо, з 11 січня 2019 року вступила в силу стаття 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство». Відтепер кривдник може притягатися до кримінальної відповідальності. Максимальне покарання за вчинення домашнього насильства передбачене у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета