Поліція застерігає дружківчан від необдуманих покупок в Інтеренті

13.01.2020


Протягом вихідних двоє мешканців Дружківки стали жертвами Інтернет - продавців та втратили на двох більше 20 тисяч гривень. Правоохоронці відкрили за даними фактами кримінальні провадження.

До поліції Дружківки звернувся молодий чоловік 2000 року народження, який при купівлі товару на одному відомому сайті в мережі Інтернет втратив 12 000 гривень.

Потерпілий знайшов на сайті оголошень вигідну пропозицію про продаж мобільного телефону. Однією з умов продажу була повна передплата за купуючий товар. Одразу після розмови з продавцем, хлопець перерахував на вказану банківську картку 12 000 гривень. Після цього оголошення з сайту було видалено, а телефон «продавця» вимкненим. 

Аналогічну історію повідомив поліцейським і другий заявник. На цей раз заявник бажав придбати собаку. Передплативши за омріяну покупку чотирилапого улюбленця 7 740 гривень, чоловік залишився без собаки і без грошей.

Дані факти зареєстровані за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

У зв’язку з цим нагадуємо:

1. Не варто переказувати гроші наперед. Якщо просять повну передоплату, то, швидше за все, це шахраї. Є різні служби доставки, де можна розрахуватися за товар після його отримання;

2. Якщо ціна на товар занадто занижена (нижча середньостатистичної), то, швидше за все, ви натрапили на шахраїв;

3. За жодних обставин не розголошуйте інформацію стосовно номерів своїх банківських карт на кодів доступу до них;

Тож будьте уважними, зважуйте всі ризики під час таких угод, і пам‘ятайте – краще заплатити трохи більше і гарантовано отримати свій товар, аніж спокуситися на низьку ціну і в результаті втратити свої заощадження.

Дружківське відділення

Краматорського відділу поліції Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета