Мешканка Краматорська «врятувала доньку від тюрми», віддавши псевдослідчому 5 тисяч гривень

06.11.2019


Жінка повірила аферистам, що її донька скоїла злочин, через це без вагань перерахувала псевдослідчому гроші за її порятунок. Наразі поліцейські встановлюють особу зловмисника.

До чергової частини Краматорського відділу поліції звернулась місцева мешканка, яка повідомила, що її ошукали невідомі.

Заявниця пояснила, що на мобільний подзвонив невідомий та представився слідчим поліції. Чоловік сказав, що її дочка вчинила бійку та заподіяла тілесні ушкодження іншій людині. Крім того аферист передав слухавку начебто донці, яка підтвердила що потрапила в халепу. Для «закриття справи» «слідчий» запропонував жінці заплатити 5 тисяч гривень.

Збентежена мати навіть без сумніву одразу перерахувала всю вказану суму на необхідний рахунок.

Але через деякий час, коли зв’язалась з дочкою зрозуміла, що стала жертвою шахраїв.

За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, санкція передбачає покарання до 3-х років обмеження волі.

Краматорська поліція застерігає: якщо вам на мобільний або міський телефон подзвонить незнайомець і представившись співробітником поліції повідомить, що ваші близькі мають проблеми з законом, то не поспішайте переводити гроші для «вирішення питання». Потрібно зробити наступне. 

Перше - ви повинні з'ясувати ім'я, прізвище, посаду і звання цього «співробітника», відділ, в якому він працює. Після цього обов'язково запитайте у нього номер телефону, куди потім можна передзвонити. 

Друге - коли розмова закінчиться, з'ясуйте, де знаходиться ваш родич і чи дійсно він потрапив в ДТП або побив когось. Якщо з якихось причин його номер телефону не відповідає або він знаходиться поза зоною доступу, зателефонуйте в поліцію за номером 102 і запитайте, чи надходив до них ваш родич.

Третє - якщо всі дані про ваших родичів не підтвердилися, зателефонуйте в поліцію і розкажіть про даний факт, це може допомогти знайти шахраїв.

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета