Вона не зрадила Присязі, а продовжила служити та спрямувала до суду обвинувальний акт у відношенні бойовиків, які вбили Героя України

04.11.2019


Ірина Пераник – в минулому експертка-криміналістка, сьогодні – слідча Краматорського відділу поліції. Спеціалізується на розслідуванні багатоепізодних злочинів, має родину та виховує сина.

В 2009 році Ірина закінчила Донецький юридичний інститут. Спочатку працювала в Макіївці експерткою-криміналісткою, до речі на її рахунку понад 15 розкритих злочинів. Молода спеціаліст уважно шукала та обережно вилучала сліди, а за результатами їх досліджень було ідентифіковано особи зловмисників.

Але минуло 3 рокі і дівчина вирішила пов’язати своє життя з професією слідчого. Паралельно навчаючись в Національній академії внутрішніх справ України, Ірина розслідувала кримінальні справи.

Як і для багатьох, 2014 рік в житті Ірини став переламним. Вона мусила покинути рідну Макіївку та переїхала до Краматорська, який вже було звільнено від окупантів.

«Впадати у відчай через життєві обставини часу не було. Через кілька місяців служби в Краматорському відділі поліції я почала розслідувати справи у відношенні кількох лідерів незаконного збройного формування «ДНР» які перебували у Краматорську та Горлівці. Мені вдалось зібрати необхідну доказову базу щодо чинення ними особливо тяжких злочинів (вбивство, катування) та оголосити підозрюваних у міжнародний розшук», - говорить слідча. Але найважчою своєю справою вважає розслідування вбивства Героя України Степана Чубенко. «Важко було не лише в процесуальному плані, адже і територія скоєння злочину тимчасово не підконтрольна Україні, а важко морально спілкуватись з родичами загиблого хлопця. Хочеш ти чи ні, але частково переживаєш разом з ними їх горе. Але незважаючи на труднощі, Ірина спрямувала до суду обвинувальний акт відносно трьох осіб, які вчинили вбивство Героя України Степана Чубенко. На сьогоднішній день їх оголошено у міжнародний розшук», - поділилась Ірина.

Наразі Іра спеціалізується на розслідуванні багатоепізодних злочинів. З початку року слідча закінчила розслідування по 24 кримінальним провадженням на 204 епізоди.

Саме Ірина спрямувала до суду обвинувальний акт за 104 епізодами хуліганських дій відносно краматорчанина, який дзвонив на лінію «103» та розповідав свої відверті фантазії. Через цього чоловіка безліч людей, які потребували швидкої медичної допомоги не змогли отримати її вчасно.

«Я намагаюсь завжди мислити позитивно, мене не лякають труднощі. Відверто кажучи по іншому в поліції і не зможеш працювати. Лише уважність, наполегливість та небайдужість до роботи і людей зроблять з молодого спеціаліста професіонала», - зазначила слідча Краматорського відділу поліції Ірина Пераник.

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета