За ухилення від сплати аліментів на утримання дітей троє дружківчан постануть перед судом

25.07.2019


Загалом батьки заборгували своїм дітям 269 357, 23 гривень. Чоловікам повідомлено про підозру в злісному ухиленні від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей, матеріали кримінальних проваджень скеровано до суду. За вчинене їм загрожує до 3-х років обмеження волі. 

Протягом минулого тижня слідчим відділенням Дружківського відділення поліції до суду скеровано три кримінальні провадження за фактами злісного ухилення від сплати аліментів відносно 41-річного та двох 37-річних мешканців Дружківки.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що згідно рішення Дружківського міського суду, вказані громадяни були зобов'язані виплачувати аліменти на утримання своїх дітей до їх повноліття.

Проте, останні всупереч вимогам ст. 51 Конституції України та ст. 180 Сімейного кодексу України, які зобов’язують батьків утримувати дітей до досягнення ними повноліття, ухилялися від виконання рішення суду.

Так один з батьків заборгував виплату аліментів з 2014 року – 107 300,49 гривень, другий з початку 2018 року – 62 208,74 гривень, останній правопорушник вже притягувався за аналогічний злочин, проте так і не згадав про двох своїх дітей, та продовжив ухилятись від несплати аліментів та заборгував їм 99 848 гривень.

На неодноразові попередження про необхідність щомісячної сплати аліментів на утримання дітей та погашення заборгованості, а також про кримінальну відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів, дані громадяни не реагували.

Чоловікам повідомлено про підозру в злісному ухиленні від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів) передбаченого ст.164 Кримінального кодексу України.

Загалом з початку року до відповідальності притягнуто 25 аліментників, четверо з яких притягаються вже вдруге.

Дружківське відділення

Краматорського відділу поліції Донецької області 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета