«Ваша картка заблокована, передзвоніть за номером…»

24.07.2019


Повіривши цим словам в смс-повідомленні начебто банку, краматорчанка втратила 4 752 гривень. За даним фактом розпочато досудове розслідування.

36-річна жінка отримала смс-повідомлення нібито з банку про те, що її картка заблокована. Схвильована власниця рахунку передзвонила на вказаний у повідомлені номер. «Банківський працівник» запитав реквізити по картці (номер, строк дії картки). Нажаль, жінка назвала аферисту конфіденційну інформацію і, тим самим, втратила  понад 4 752 гривень.  

За даним фактом поліцією відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство.

Останнім часом люди часто отримують смс-повідомлення «Вашу картку заблоковано» з проханням зателефонувати за вказаним номером телефону.

Відмінна особливість надісланих повідомлень саме банком в тому, що банк ніколи в повідомленні не просить передзвонити йому.

Якщо ви отримали подібну смс з невідомого номера, ні в якому разі не передзвонюйте по телефону, який вказаний в такому повідомленні. Інакше ви ризикуєте втратити свої кошти. Обов'язково передзвоніть в Контакт-центр і повідомте про отримання підозрілої смс. Ну а якщо ви підозрюєте, що хтось використовує вашу конфіденційну інформацію, негайно блокуйте карту. Це можна зробити самостійно в веб-банкінгу

Стосовно конфіденційної інформації - це номер карти, термін її дії, CVV / CVC код, одноразові паролі для операцій в Інтернет, кодове слово, PIN-код, паролі доступу, прізвища батьків.

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета