Увага! Ще двоє краматорчан стали жертвами орендодавців-шахраїв

23.07.2019


В обох випадках схема одна – сплата завдатку за оренду без попереднього огляду квартири. Поліцією відкриті кримінальні провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Санкція статті передбачає  максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років.

20-річна дівчина знайшла за оголошенням квартиру для оренди в Краматорську.  Домовилась про завдаток в сумі сплати за перший та останній місяць оренди, на Вайбер, начебто в підтвердження порядності, орендодавець відправила фото документів на квартиру та ті, що засвідчують особу. Так дівчина перевела на вказаний рахунок 7000 гривень без попереднього огляду квартири. Однак після отримання грошового переводу квартирні аферисти-орендодавці на зв’язок не вийшли.

В аналогічній ситуації опинився і 22-річний хлопець, на щастя сума його завдатку була меншою, він сплатив 1 500 гривень. Але послугою оренди так і не зміг скористатись через дії шахраїв.

За фактами вчинення шахрайських дій поліцією розпочато досудове розслідування.

Аферисти активно працюють і на ринку оренди житла, обманом здаючи чужі квартири або ж виманюючи гроші у своїх жертв.

При добовій оренді квартир аферисти наполегливо радять внести заставу за знімання житла. На доказ своїх слів шахраї пересилають на пошту або месенджер фальшиві копії документів на житло. Після переказу грошей на банківську карту ошукані клієнти не можуть ні оселитися, ні додзвонитися то шахраїв.

Поліцейські радять аби уникнути шахрайства при оренді квартири

1.  Перевіряйте всі наявні документи на орендовану квартиру. Зверніть увагу на форму власності, кількість власників. Уточніть, чи всі вони згодні на здачу квартири в найм.

2.  Постарайтеся перевірити історію квартири, що здається. Пробийте адресу на сайтах оголошень про нерухомість, щоб зрозуміти, як давно шукають орендарів. Можливо, вдасться знайти відгуки про власників.

3.  Домовляйтеся про повний розрахунок за квартиру тільки в момент заїзду. Якщо власники наполягають на заставі або передоплаті – внесіть мінімально можливу суму.

4.  При добовій оренді не сплачуйте заставу або завдаток на карту. Пам'ятайте, що передоплата за ненадані послуги підвищує шанси шахраїв. Перевіряйте фотографії житла через пошук Google, щоб дізнатися, чи відповідають зображення вказаній адресі та об'єкту.

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета