За оренду сплатив, а житла не отримав. Краматорчанин став жертвою шахраїв

18.07.2019


За даним фактом поліцією відкрито кримінальне провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Санкція статті передбачає  максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років.

26-річний хлопець звернувся до поліції з повідомленням про те, що шукаючи квартиру для оренди на сайті безплатних оголошень він знайшовши підходящий варіант. Заявник подзвонив за оголошенням, та домовившись про оренду квартири сплатив завдаток у сумі 5 500 гривень. Однак після отримання грошового переводу «орендодавець» на зв’язок більше не вийшов.

За фактом вчинення шахрайських дій поліцією розпочато досудове розслідування.

Аферисти активно працюють і на ринку оренди житла, обманом здаючи чужі квартири або ж виманюючи гроші у своїх жертв. При довгостроковій оренді квартири злочинці часто використовують поширену схему: орендують житло (подобово або на 1-2 місяці), після чого в найкоротші терміни перездають житло кільком орендарям і зникають

При добовій оренді квартир аферисти наполегливо радять внести заставу за знімання житла. На доказ своїх слів шахраї пересилають на пошту або месенджер фальшиві копії документів на житло. Після переказу грошей на банківську карту ошукані клієнти не можуть ні оселитися, ні додзвонитися то шахраїв.

Поліцейські радять аби уникнути шахрайства при оренді квартири

1.  Перевіряйте всі наявні документи на орендовану квартиру. Зверніть увагу на форму власності, кількість власників. Уточніть, чи всі вони згодні на здачу квартири в найм.

2.  Постарайтеся перевірити історію квартири, що здається. Пробийте адресу на сайтах оголошень про нерухомість, щоб зрозуміти, як давно шукають орендарів. Можливо, вдасться знайти відгуки про власників.

3.  Домовляйтеся про повний розрахунок за квартиру тільки в момент заїзду. Якщо власники наполягають на заставі або передоплаті – внесіть мінімально можливу суму.

4.  При добовій оренді не сплачуйте заставу або завдаток на карту. Пам'ятайте, що передоплата за ненадані послуги підвищує шанси шахраїв. Перевіряйте фотографії житла через пошук Google, щоб дізнатися, чи відповідають зображення вказаній адресі та об'єкту.

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета