ЗА ПІВРОКУ НА ДОНЕЧЧИНІ РОЗКРИТА КОЖНА ДРУГА КРАДІЖКА З КВАРТИР ТА ПРИВАРНИХ БУДИНКІВ (ВІДЕО)

16.07.2019


Наразі особам повідомлено про підозру за 685 такими фактами. Як захистити своє майно та не стати жертвами крадіїв читайте далі.

Всього з початку року на Донеччині зареєстровано 5970 крадіжок різних форм власності, з них 1417 - з помешкань громадян та садових будинків, кожна друга з яких розкрита.

За розкриттям цього виду крадіжок поліція Донеччини займає 5 місце по Україні. Крім того, на території області триває практичний етап відпрацювання під умовною назвою «Квартира», яке направлене на попередження злочинів, скоєних шляхом проникнення до житлових приміщень громадян.

Найчастіше від рук домушників потерпають дачні ділянки, що пустують в міжсезоння, та квартири на перших поверхах чи приватні будинки.

Як правило, кількість квартирних крадіжок збільшується під час сезону відпусток чи вихідних. Саме коли люди виїжджають за місто, залишаючи квартиру без нагляду.

Зловмисники можуть кілька днів, тижнів та навіть місяців готуватися до злочину, або діяти навмання, обравши перший ліпший будинок. Найчастіше обирають темний час доби. Відчинені вікна, відсутність решіток, трухляві двері та простий замок – все це привертає увагу злочинців.

Поліція Донеччини нагадує прості правила, які допоможуть зберегти своє майно:

- Не будьте відвертими зі сторонніми, не повідомляйте про свої плани навіть знайомим;

- Будьте уважними та звертайте увагу на позначки біля вхідних дверей або сторонні предмети у дверних замках – в такий спосіб злочинці вираховують графік відсутності в квартирах та будинках власників;

- Не залишайте ключі від помешкань під килимками, у поштових скриньках або в інших схованках – у будь-якому випадку це вільний «безслідний» доступ до приміщення;

- Не залишайте відчиненими вікна та балконні двері;

- Якщо вам належить довготривала відпустка, попросіть сусідів регулярно забирати зі скриньки кореспонденцію. Це створить імітацію вашої присутності вдома.

- Встановіть на вікна захисні сітки, а власникам перших поверхів не зайвим буде встановити металеві решітки.

- Не слід зберігати матеріальні цінності або великі суми грошей в одному місці. Краще підібрати декілька незвичних схованок.

Якщо ж все ж таки ви стали жертвою зловмисників, негайно повідомляйте про це на 102.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета