Керівник поліції Дружківки провів координаційну нараду з головами дільничних виборчих комісій (ФОТО)

15.07.2019


Михайло Сандросян обговорив з присутніми недопущення порушень виборчого Законодавства під час проведення позачергових виборів Верховної Ради України.

21 липня в Україні пройдуть позачергові парламентські вибори. З метою обговорення злагодженості дій під час виборчого процесу в Дружківському відділенні відбулась координаційна наради за участі керівництва поліції, представників ДСНС та головами виборчих комісій по 49-му виборчому округу.

Так, полковник поліції Михайло Артемович Сандросян зазначив, що від сьогодні поліція Донеччини перейшла на посилений варіант несення служби. Головним завданням поліцейських є забезпечення вільного волевиявлення громадян та публічної безпеки, дотримання законності і прозорості під час виборчого процесу.

Керівник поліції довів присутнім, що членам виборчих комісій, іншим особам заборонено вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення виборця, а також нагадав, що незаконним є:

- прохання або вимога показати заповнений бюлетень перед вкиданням до скриньки;

- незабезпечення достатньої кількості кабін або кімнат для таємного голосування;

- перебування в таких приміщеннях сторонніх осіб;

- встановлення спеціальних пристроїв, які дають змогу контролювати волевиявлення виборців при заповненні ними виборчих бюлетенів тощо.

Разом з тим зазначено, що виявлені адміністративні або кримінальні порушення будуть одразу ж фіксуватися правоохоронцями і винні будуть притягнуті до відповідальності.

Так, відповідно до ст. 159 (Порушення таємниці голосування) Кримінального кодексу України умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах, карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Те саме діяння, вчинене членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням свого службового становища карається штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Максимальне покарання відповідно до ст. 160 (Підкуп виборця) Кримінального кодексу України – до 7 років позбавлення волі.

Поліція Дружківки готова забезпечити законність під час виборів народних депутатів до Верховної Ради України  на території обслуговування, дотримуючись політичної нейтральності.

Дружківське відділення

Краматорського відділу поліції Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета