За минулу добу мешканці Дружківки передплатили шахраям 11 500 гривень замовляючи товар в Інтернеті

11.06.2019


Потерпілі перераховували гроші за замовлені товари і сподівались от-от їх отримати. На справді ж - оголошення на інтернет-сайтах розміщували шахраї, які в такий спосіб виманювали гроші у громадян.

Ціна товару, значно нижча від конкурентів, необхідність повної або часткової передоплати, відразу повинні насторожити покупця. Така схема шахрайства є найпоширенішою. Продавець виставляє низьку ціну, але просить обов’язкову передоплату (повну або часткову) або відмовляється від оплати у відділені служби доставки. В таких випадках покупець оплативши товар, його частину чи вартість доставки досить часто залишається ні з чим.

Так, вчора до чергової частини Дружківського відділення поліції звернулись двоє громадян із заявою про те, що невідома особа шахрайським шляхом заволоділа грошима заявника.

Як стало відомо від потерпілих всі вони скористалось оголошенням на сайтах Інтернету за «привабливою» ціною. В першому випадку 47-річна місцева мешканка замовила 900 кг полуниці по 12 гривень за кілограм, заплативши за це 100% вартості товару – 10 800 гривень. В іншому випадку, дружківчанка замовляла фрезер за який передплатила 685 гривень.

Коли чисельні спроби жінок додзвонитися «продавцю» щоб дізнатися, коли їм відправлять обіцяний товар, потерпілі прийшли до поліції.

Правоохоронці зазначають: основне правило покупок в Інтернеті – передоплату вносити тільки перевіреним продавцям, з іншими оплачуйте товар лише після його отримання.

За даними фактами відкрито кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 3-х років обмеження волі тим громадянам, які поповнили свої кишені шляхом шахрайства.

Дружківське відділення

Краматорського відділу поліції Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета