Краматорські поліцейські навчають батьків розпізнаванню та протидії булінгу

15.05.2019


Днями інспектор з ювенальної превенції Краматорського відділу поліції Олександр Гонтаренко в шкоі  №22  ім. М.М. Крупченко  провів збори для  батьків, діти яких навчаються в середніх та  старших класах школи аби ознайомити їх з ознаками булінгу, а також мірою відповідальності за його вчинення. 

Тема  булінгу багато обговорюється в соціальній мережі, в шкільному колективі  та серед батьків, але нажаль не всі розуміють як розрізнити  ознаки булінгу між конфліктом серед дітей. Саме тому ювенальний поліцейський зустрівся з батьками та вчителями школи щоб розповісти різновиди булінгу та норми закону які передбачають відповідальність за вчинення булінгу, психологічні портрети постраждалих та кривдників, етичні та моральні норми людини, самооцінку, а також циклічність насильства.

Правоохоронець акцентував увагу на тому, що з січня 2019 року діє закон «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильства та боротьбу з цими явищами».

Нововведення вступили у законну силу з 11 січня 2019 року, а саме: ст.126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство». Відтепер максимальне покарання для кривдника передбачене у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Крім того, ст. 173-4 Кодексу Укрраїни про адміністративні правопорушення «Булінг (цькування) учасника освітнього процессу» тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Під час заходу  батькам були надані поради та рекомендації, що робити у випадку булінгу їх дітей,  як захистити дитину від негативних явищ, якщо вони трапляються в шкільному колективі і  куди звернутися за допомогою.

«Сподіваємось, що такий вид інформаційно-просвітницької роботи серед батьків,  підвищить їх обізнаність з питання булінгу та  попередить протиправні дії кривдників, захистить кожну дитину у місті», - розповів Олександр Гонтаренко. 

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета