Спроба врятувати онуку «коштували» краматорчанці 17 000 гривень

07.11.2018


82-річна жінка стала жертвою шахраїв, які представились працівниками поліції. За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайтво).

На мобільний телефон потерпілої надійшов дзвінок. Жінка почала розмову з невідомим їй чоловіком який представився співробітником поліції. Зловмисник повідомив, що її онука знаходиться в поліції і має проблеми з законом. Для «вирішення питання» запропонував номер банківської карти на який необхідно перевести 17 000 гривень. Бабуся, щоб врятувати онуку погодилась. І через один з терміналів міста перевела на вказаний  рахунок необхідну суму. Пізніше з’ясувалось, що з онукою все гаразд і в поліції вона не була, а от грошовими коштами заволоділи шахраї.

Краматорська поліція застерігає: якщо вам на мобільний або міський телефон подзвонить незнайомець і представившись співробітником поліції повідомить, що ваші близькі мають проблеми з законом, то не поспішайте переводити гроші для «вирішення питання». Потрібно зробити наступне. 

Перше - ви повинні з'ясувати ім'я, прізвище, посаду і звання цього «співробітника», відділ, в якому він працює. Після цього обов'язково запитайте у нього номер телефону, куди потім можна передзвонити. 

Друге - коли розмова закінчиться, з'ясуйте, де знаходиться ваш родич і чи дійсно він потрапив в ДТП або побив когось. Якщо з якихось причин його номер телефону не відповідає або він знаходиться поза зоною доступу, зателефонуйте в поліцію за номером 102 і запитайте, чи надходив до них ваш родич.

Третє - якщо всі дані про ваших родичів не підтвердилися, зателефонуйте в поліцію і розкажіть про даний факт, це може допомогти знайти шахраїв.

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета