АРСЕН АВАКОВ: МВС УКРАЇНИ ТА АВСТРАЛІЇ СПІЛЬНО ПРОТИДІЯТИМУТЬ ТРАНСКОРДОННИМ КІБЕРЗАГРОЗАМ

24.10.2018


Спільну програму системної взаємодії проти тероризму та кіберзлочинності домовились розробити міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та міністр внутрішніх справ Австралії Пітер Даттон під час робочої поїздки української сторони до Австралії.

У зустрічі також взяли участь голова Національної поліції України Сергій Князєв та комісар Федеральної поліції Австралії Ендрю Колвін.

За словами очільника МВС України, сьогодні світ має спільні загрози – тероризм у всіх його проявах та кібератаки. Через гібридну війну із РФ для України суттєво важливо посилити присутність, в першу чергу, з точки зору протидії та захисту від кіберзагроз.

«Україна – перший полігоном, де Росія випробовує свої гібридні технології, і ми маємо великий досвід, як від них відбиватися. У цьому конфлікті є і «шукачі пригод» із Австралії, які увійшли до складу незаконних збройних формувань. Такі люди, які отримали досвід участі у гібридних конфліктах, так само небезпечні і для вашого суспільства, адже є носіями специфічної інформації, яка може шкодити національній безпеці на користь агресивним діям РФ. За цим напрямком ми співпрацюємо із Італією і Великою Британією, тому ми б хотіли і вам передати цей список із п’яти осіб, які є громадянами Австралії, для реагування та жорстких дій», - зазначив Арсен Аваков.

За його словами, Україна вже має спільні контакти із австралійським колегами по роботі кіберфахівців.

«Ми мали дві досить вдалі спільні операції, проте ми б хотіли, аби наша робота була системною. За два дні я буду у кіберцентрі Інтерполу у Сінгапурі, де ми хочемо суттєво посилити нашу присутність, в першу чергу, з точки зору протидії кібервійні і захисту. Ми дуже ґрунтовно працюємо у цьому питанні із нашими колегами із США та Великої Британії. Найбільші із них - це спецоперація «Avalanche», яка була по всьому світу, по виявленню банківських шахраїв, і наша спільна міжнародна група по протидії вірусу «Non Petya», який, як мені відомо, зачепив і Австралію»,- повідомив міністр внутрішніх справ України, додавши, що злочинна група, яка розповсюджувала «Non Petya», причетна до атаки на вибори у Франції та Великої Британії.

Міністр внутрішніх справ Пітер Даттон зазначив, що Австралія вже входить в так звану організацію «П’яти очей» із США, Канадою, Новою Зеландією та Великою Британією, проте зацікавлена розширювати співробітництво.

«В австралійському контексті нас хвилює вплив Китаю та Росії щодо кіберзагроз. Тут ми виробили певні стандарти, спрямовані на протидію цим атакам, захист критичної інфраструктури та масштабних міжнародних капіталів, які є в нашій країні. Щодо розвідки, то ви знаєте, що ми входимо в об’єднання із Канадою, США, Новою Зеландією та Великою Британією, але ми також зацікавлені виходити за межі цього союзу у контексті розвідувальних даних. Тому тут ми можемо розглянути проект спільної заяви», - сказав Пітер Даттон.

Окрім цього, сторони обговорили взаємне визнання водійських посвідчень та інших ID-документів, а також залучення допомоги від Уряду Австралії для забезпечення психологічної та фізіологічної реабілітації постраждалих в ході АТО/ООС військовослужбовців та поліцейських.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета