Поліція Краматорська нагадує як не стати жертвою шахраїв

10.10.2018


За минулу добу до Краматорського відділу поліції надійшло три повідомлення про вчинення шахрайських дій загальний збиток потерпілих становить майже 12 000 гривень.

«Інтернет-шахраї» полюбляють довірливих покупців, які згодні перерахувати всю суму за товар на вказаний продавцем банківський рахунок. Люди навіть не цівляться «чорними списками продавців» в мережі інтернет. А небажання сплатити накладений платіж  призводить до значних збитків у сумі вказаної вартості товару.

Так 45-річний місцевий житель через інтернет-оголошення хотів придбати запчастину до свого авто. Перерахував одразу 4000 гривень продавцю на рахунок, однак товару не отримав.

Аналогічний факт стався з 43-річною краматорчанкою, яка хотіла придбати лінолеум, а замість «втратила» зі свого рахунку 1974 гривні.

На сьогоднішній день є ще один поширений спосіб вчинення шахрайств, він пов’язаний з банківськими картками.

Невідомі надсилають смс-повідомлення або телефонують з різних номерів і повідомляють про блокування картки, неможливість переказу грошей (частіше після продажу/купівлі на сумнівних сайтах).

Потерпілі завжди сприймають серйозно такі повідомлення та ніколи не передзвонюють на «гарячу лінію» банка (як правило номери вказані на банківських картках) і не з’ясовують чи дійсно є якась проблема з рахунком.

Так 55-річний чоловік отримав телефонний дзвінок від незнайомого, який повідомив про проблеми з банківськими рахунками. Потерпілий виконуючи «інструкції» шахрая з двох своїх карток перевів грошові кошти на загальну суму 5 835 гривень на невідомі рахунки.

Поліція просить громадян бути уважними, перевіряти отриману інформацію про проблеми з банківським картками або рахунками, не називати свої дані по банківському рахунку стороннім особам, перевіряти продавців на порядність або оплачувати покупки з сайтів накладеним платежем.

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета