На Донеччині більше 3 тисяч дітей попросили захисту у поліції

04.10.2018


3048 дзвінків з початку року надійшло на лінію 102 від маленьких заявників. Кожне сьоме звернення стосувалося сімейних сварок, під час яких поліцейські нерідко рятували малечу від агресії найрідніших людей.

Поліція реагує на кожен виклик від неповнолітніх донеччан. Підіймають руку батьки, ображають однолітки у дворі або дитину переслідує собака – у жодному разі дитина не залишиться з небезпекою сам на сам.

В службі 102 введено міжнародну практику утримання дітей на лінії, доки не надійде допомога. Кваліфікований оператор заспокоїть, підкаже, що робити в тій чи іншій ситуації, та коригуватиме дії дитини, поки наряд не прибуде на місце та вона не опиниться в безпеці.

440 дітей зателефонували до поліції, опинившись в епіцентрі сімейних сварок. «Папа з мамою сильно сваряться, а мені страшно», - повідомила вночі 12-річна школярка зі Слов’янська.

Дівчинка переживала, що чоловік може заподіяти лиха дружині. До того ж на руках розгубленої «господарки» залишився менший братик. 16 хвилин, до приїзду поліцейських, заспокоювали дитину не найближчі люди, а співробітники колл-центру 102.

Найчастіше юним абонентам потрібна інформація або порада поліцейського. Отримавши відповідь, дитина розуміє, що її не покинуть і в більш серйозній ситуації, що поліції можна довіряти.

Як наслідок – діти також допомагають поліції, повідомляючи про різні події, свідками яких вони стали: пожежі, ДТП, конфлікти тощо. 576 разів діти повідомляли про загрозу для життя та здоров’я людини.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета