Проект «Ластівка»: 18 поліцейських Донеччини отримали сертифікати сурдоперекладачів

04.08.2018


Під час загальногарнізонного публічного інструктажу начальник поліції Донецької області Микола Семенишин вручив посвідчення першим в Україні співробітникам карного розшуку, ювенальної поліції та дільничним офіцерам зі знанням жестової мови. Інноваційний проект дає змогу надавати кваліфіковані поліцейські послуги людям, які не чують.

Якщо в регіонах подібні проекти проходили патрульні поліцейські, то працівники Національної поліції Донеччини вперше брали участь у вивченні жестової мови, а також більш складного дактилю (пальцевої абетки). Керівником проекту «Ластівка» є голова громадської організації «Фонд Довіри» Анжела Тимченко за сприяння Програми розвитку ООН.

Навчання тривали два місяці. У них брали участь 18 добровольців з числа працівників Головного управління та поліції Маріуполя. Це ті поліцейські, які є першими, до кого звертаються громадяни по допомогу.

«Поліцейські успішно пройшли навчання, склали іспит і вже в якісно новому форматі надають послуги громадянам з порушеннями слуху», - зазначив Микола Семенишин.

На головній площі керівник обласної поліції вручив «ластівкам» сертифікати про оволодіння жестовою мовою, а також нагороди Анжелі Тимченко та викладачу курсів Олександрі Севериновій.

Організатор проекту «Ластівка» подякувала поліцейським за спокій на вулицях та побажала успіхів випускникам школи жестової мови.

«Результатом нашої спільної роботи була презентація проекту Президенту України в Києві. Гадаю, це перший крок на великому шляху, пишаюся вами», - зазначила Анжела Тимченко.

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета