У Маріуполі обговорили за круглим столом Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу «Механізм малих кроків»

09.07.2018


Захід відбувся за ініціативи Донецького юридичного інституту та за участі заступника начальника відділу професійної підготовки Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України Мозуляка Олексія Олександровича, начальника управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Донецькій області Євгена Вовка, науковців, керівників громадських організацій.

6 липня у м. Маріуполь Донецький юридичний інститут МВС України мав за честь презентувати та обговорити Стратегію відновлення цілісності України і деокупації Донбасу «Механізм малих кроків», яку представило на обговорення Міністерство внутрішніх справ України. Зокрема «Механізмом малих кроків» передбачено низку стратегічних питань, серед яких такі: як відновлювати соціальну інфраструктуру та функціонування органів державної влади? як забезпечити право громадян на вибори? як забезпечити безпеку, провести розмінування? як повернути внутрішньо-переміщених осіб? як відбити бажання агресора втручатися у справи України? тощо. Окремо була визначена проблема забезпечення правоохоронної функції, відповідної підготовки підрозділів Національної поліції України до деокупації території.

Саме тому в рамках круглого столу відбулося обговорення «Механізму малих кроків». В роботі взяли участь ректор Донецького юридичного інституту МВС України доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист УкраїниБесчастний Віктор Миколайович, заступник начальника відділу професійної підготовки Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, кандидат юридичних наук підполковник поліції Мозуляка Олексій Олександрович, заступник Маріупольського міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Сухова Ксенія Костянтинівна, секретар робочої групи при ГУ НП в Донецькій області МВС України Козка Ірина Миколаївна, генеральний директор ГО «Фонд розвитку Маріуполя» Ломакіна Тетяна Анатоліївна, керівник ГО «Юридична сотня України» Чуйко Марина Григорівна, керівник ВО «Правова платформа України» Сінілов Олександр Валерійович,представник ГО «Рада жінок Донеччини» Пруднікова Юлія Михайлівна,представники ГУНП в Донецькій області, Центрального відділу поліції, військовослужбовці, науково-педагогічні представники різних кафедр ДЮІ, представники громадськості, засобів масової інформації тощо.

Протягом діяльності «круглого столу» науково-педагогічні представники кафедр інституту презентували кожен «крок». Жвава дискусія відбувалася з кожного «кроку». Головне, що зазначалося, це необхідність дотримання норм українського законодавства, міжнародного досвіду у вирішенні складного питання повернення українського суверенітету на всю територію Донецької та Луганської областей, а також про розроблення механізму повернення української влади і на анексований Росією Крим.

Отже, «Механізм малих кроків» – проект програмного документу, що має державницьке та міжнародне значення. Як і кожен проект документу, він має бути доопрацьований та належним чином обговорений, оскільки перед тим, як робити якісь конкретні кроки, доцільно експертно виважено оцінити їх наслідки із громадськістю, силовим блоком, політологами, фахівцями у галузях права, історії та соціології. Саме тому проект резолюції з обговорення «Механізму» малих кроків» з урахуванням всіх пропозицій від учасників «круглого столу» буде направлений до МВС України.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета