Через злочинні дії шахраїв за минулу добу троє мешканців Дружківки втратили 11 000 гривень

13.04.2018


Двоє потерпілих втратили свої гроші, через купівлю – продаж товарів в Інтернеті, а третя громадянка – піддалась на хитрощі псевдо банківських працівників, які «допомогли» їй розблокувати банківську картку.

Злочинні схеми шахраїв все ще справно продовжують працювати на руку злочинців. Лише один поспішний крок чи необдуманий вчинок і ваші гроші вже на рахунку спритного незнайомця. Саме за таким сценарієм за минулу добу до працівників Дружківського відділення поліції звернулись троє ошуканих мешканців.

Від рук Інтернет шахраїв постраждали одразу 2 місцевих мешканців. В першому випадку при купівлі товару, в іншому при продажі. Так 42-річний мешканець Дружківки намагався придбати приладдя для пасіки. Знайшовши оголошення про потрібний товар, чоловік зв’язався з продавцем, обговорив з ним усі деталі та погодився на передплату у розмірі 5 000 гривень. Чоловік одразу перерахував потрібну суму грошей але товару так і не дочекався.   

Разом з тим, окрім ошуканих покупців трапляються і ошукані продавці. 19-річна молода матуся намагалась продати через сайт оголошень дитячі речі, та сама не помітила, як стала черговою жертвою шахраїв. Для перерахунку грошей за покупку товару жінка назвала особисті дані своєї картки, але під час проведення банківської операції виникли певні негаразди і для їх виправлення покупець попросила назвати ще цифри з кодом смс – повідомлення. Згодом замість поповнення рахунку, з картки жінки щезли 840 гривень.   

Ще одна мешканка Дружківки, яка довірилась шахраям, намагалась розблокувати свою банківську картку. 34-річна потерпіла розповіла, що вдень на її мобільний подзвонив невідомий чоловік та представився співробітником служби безпеки банку. Зловмисник сповістив жінку, що її картку заблоковано, а щоб її розблокувати потрібно було провести декілька банківських операцій. Як тільки-но жінка назвала всі цифри картки та смс – коду з її особистого рахунку одразу було знято 5 тисяч гривень.

За даними фактами відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає для зловмисників покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років. Проводяться відповідні перевірки.

Дружківське відділення

Краматорського відділу поліції Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета