За два дні мешканці Краматорська здали до поліції три одиниці зброї

03.04.2018


Правоохоронці проводять  профілактичні заходи із добровільного роззброєння населення, які триватимуть у прифронтовому регіоні з 1 по 30 квітня. Громадяни приносять до поліції зброю та боєприпаси, які вони незаконно зберігали, а натомість, згідно із законом, отримують звільнення від кримінальної відповідальності та врятоване життя – своє та оточуючих.

Такі  превентивні заходи свідчать про те, що дедалі більше мирних жителів відмовляється від колекціонування військових «трофеїв», розуміючи їх небезпеку.

За перші два дні  профілактичної операції громадяни добровільно здали до поліції Краматорської дві мисливських рушниці та газовий пістолет .

Найчастіше вбивчі «сувеніри» у вигляді боєприпасів та вибухівки знаходять люди, які живуть у населених пунктах поблизу лінії бойових дій. Нерідко громадяни ховають їх вдома з метою «у господарстві згодиться», місяцями живуть на «пороховій бочці» та в один момент стають жертвами власної необачності.

Наголошуємо, що згідно з ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України, у разі добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин і спеціальних засобів, які зберігаються незаконно, громадянам гарантується звільнення від кримінальної відповідальності.

Тим особам, у яких зброя вилучається поліцейськими примусово, загрожує до 7 років позбавлення волі.

Нагадуємо, громадяни мають можливість як позбутися зброї, що зберігається без дозвільних документів, так і перереєструвати її на себе.

Зі всіма питаннями або якщо ви маєте інформацію щодо можливого зберігання нелегальної зброї громадянами, звертайтеся до працівників дозвільної системи або на лінію "102".

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета