За перші два тижні нового року мешканців Краматорська відали шахраям більше півмільйона гривень

16.01.2018


Потерпілі позбулись своїх заощаджень за різними схемами: "блокування банківської картки", інтернет-покупки та визволення родичів з «біди». Загальний збиток склав 537 тисяч гривень.

До Краматорського  відділу поліції звернувся мешканець міста 1964 року народження, який став жертвою шахрайства. Він повідомив, що мав намір придбати автомобіль. Спочатку перерахував 150 тисяч гривен. Як нескладно здогадатись, після пересилання грошей чоловік свого авто так і не побачив.

45-річному чоловіку  зателефонувала жінка з іншої області та запропонувала придбати у неї за «гарну ціну» 350 кілограмів сиру. Підприємець відразу погодився на привабливу пропозицію та перерахував на вказаний рахунок 52 тисячі гривень. Скоро він зрозумів, що свій товар не отримає й грошей не поверне.

Інший 49-річний підприємець з Краматорська замовив оптову партію сигарет та «сплатив» шахраям  7 тисяч гривень. Як й у всіх подібних випадках, після отримання грошей «продавці» перестали виходити на зв'язок.

Завжди знаходяться аферисти, які виманюють у пенсіонерів останні гроші. Так, протягом одного дня до трьох пенсіонерок зателефонували фейкові  «поліцейські»  та повідомили, що у їх дітей проблеми. Перелякані жінки одразу погодилася «вирішити  питання». В одному випадку зловмисники отримали 40 000 гривень («син збив людину»), у другому - 7000 гривень («у сина знайшли наркотики»), третя жінка віддала 11 000 гривень після розмови із «адвокатом» («ваш син у поліції»).

У всіх випадках потерпілі переказували гроші через термінал і тільки після цього вирішували подзвонити до своїх дітей, які нічого й не знали про свої «проблеми з законом».

Всі факти внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань Краматорської поліції за ч.1 ст. 190 КК України "Шахрайство". Проводяться всі необхідні оперативно-розшукові заходи.

Шановні громадяни, будьте пильні, перевіряйте надану вам інформацію, не довіряйте незнайомим людям та сумнівним інтернет-сайтам! Якщо ви чи ваші знайомі все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно звертайтесь до поліції.

 

Краматорський  відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета