Минулого року поліція Краматорська зареєструвала 187 фактів шахрайства

10.01.2018


Найбільш поширеними способами «відбирання» грошей у населення залишаються махінації з банківськими картками, «липові» покупки через інтернет, винагорода за непритягнення родичів до кримінальної відповідальності.

 

Найпоширенішим видом шахрайств були й залишаються махінації із банківськими рахунками. Зловмисники дзвонили людям та надсилали повідомлення - повідомляли про блокування рахунку, зняття грошей невідомими особами або просто просили "перевірити дані". Багато хто вірив "співробітникам банку" та надавав їм всю особисту інформацію - таку, про яку справжні робітники фінансових установ знати не повинні. Як наслідок - з карток людей зникали суми від сотень до кілька десятків тисяч гривень.


Псевдо- банкіри і поліцейські, інтернет-продавці та покупці – саме цим особам «довіряють» громадяни свої гроші. Співробітники поліції постійно проводять широкі інформаційні кампанії проти шахрайства, однак довірливі люди продовжують «рятувати» родичів або замовляти неіснуючі товари на сайтах.

Статистика показує, що у зоні ризику знаходяться переважно люди похилого віку, хоча зловмисники не оминають своєю "увагою" й інші вікові категорії.

Завжди знаходяться аферисти, які виманюють у пенсіонерів останні гроші. Так, до літніх жінок телефонували невідомі чоловік й представлялись  співробітниками поліції, повідомляючи, що у їх дітей є "проблеми". В одному випадку ніби то "син збив людину" (потрибно було віддати 40 000 гривень), у другому - "у сина знайшли наркотики" (питання "вирішувалось" за 7000 гривень). Ще одній місцевій мешканці псевдо адвокат повідомив, що син в поліції і потрібно 2000 доларів,  щоб не відкривати «справу» . У жінки на той час було лише 11000 гривень, які вона й віддала.

У всіх випадках потерпівлі переказували гроші через термінал. Тільки після цього вони здогадувались дзвонити своїм рідним та до поліції.

Жертвами шахраїв ставали й чоловіки. Не подумавши про безпеку, житель Краматорська намагався придбати  на сайті автомобіль за 12000 тисяч гривень. Радіючи, що робить "вдалу покупку", він сплатив всю суму наперед й позбавився всіх грошей.

81-річному чоловіку зателефонували зловмисники й представились  службою безпеки банку. Вони повідомили, що банківська карта заблокована, отримали всі секретні дані рахунку і зняли з нього 26 000 гривень.

 

Всі зазначені факти в несені до єдиного  реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Ведеться перевірка.

Всього за дванадцять місяців року до єдиного реєстру досудових розслідувань Слов'янського відділу поліції внесено 187 фактів шахрайства, за кожним з них правоохоронці проводять роботу.

Правоохоронці закликають громадян бути пильними та не довіряти незнайомим людям, із якою інформацію вони б не звертались. Покупки в інтернеті потрібно робити зважено й оплачувати їх за допомогою послуги післяплати. Тим, у кого є літні родичі, потрібно цілодобово бути із ними на зв'язку та систематично розповідати їм про дії шахраїв.

 

Краматорський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета