З початку місячника добровільної здачі зброї до поліції Краматорська здали 10 одиниць зброї (ФОТО)

10.10.2017


Місцеві мешканці активно використовують можливість добровільно видати правоохоронцям зброю, щоб уникнути кримінальної відповідальності. З початку операції краматорці здали до відділу поліції 4 незареєстровані одиниці зброї, 3 гладкоствольні рушниці, 1 карабін та 2 газових пістолети.

З 1-го жовтня на території Донеччини стартував місячник добровільної здачі зброї. В рамках проведення операції правоохоронці гарантують громадянам звільнення від кримінальної відповідальності. Крім того, громадяни мають можливість, як позбутися зброї, що зберігається без дозвільних документів, так і перереєструвати її на себе, за умови проходження необхідної процедури легалізації.

Так, за перші дні проведення заходів до Краматорського відділу поліції громадяни здали 10 одиниць зброї. З них 4 незареєстровані, 3 гладкоствольні, 1 карабін та 2 газових пістолети. В декількох випадках мешканці принесли зброю після смерті її власників, щоб згодом переоформити у свою власність, інші - за не надібністю, бо підходив строк її перереєстрації, а подовжувати його власники не збирались.

Поліція наголошує, що згідно до ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами», добровільна здача вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин і спеціальних засобів, які зберігаються незаконно, звільняє від кримінальної відповідальності.

Ті, у кого зброя вилучається поліцейськими примусово, притягуються до кримінальної відповідальності за ч. 1 або ч. 2 ст.263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України. Недобросовісним власникам заборонених предметів загрожує до 7 років позбавлення волі.

Нагадуємо, операція триватиме до 31 жовтня 2017 року, якщо у Вас виникли додаткові питання, чи ви маєте інформацію щодо можливого зберігання нелегальної зброї сусідами, родичами або іншими особами,Ви можете звернутись до інспектора з контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи відділу поліції або зателефонувати на лінію "102".

Краматорський відділ поліції

Донецької області

 

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета